TABLET DLA DZIECI

Tablet dla dzieci – jaki najlepszy?

W dzisiejszym świecie, technologia w życiu człowieka jest właściwie wszechobecna. Mało tego, towarzyszy nam od coraz to młodszych lat. Rodzice często chcą jak najszybciej zapoznać z nią swoje pociechy, umożliwiając im dostęp do różnorakich technologicznych zabawek. Czy słusznie?

Zdania są oczywiście podzielone. Jeśli są mądrze „zaadoptowane” dla dziecka, na pewno mają wielką wartość edukacyjną i rozrywkową. Wiele zależy tutaj od rodzaju takiego sprzętu. Jeśli jest on dedykowany specjalnie dla młodych użytkowników, to zarówno dziecko jak i rodzice – powinni być z niego bardzo zadowoleni. Takimi urządzeniami są właśnie tablety dla dzieci. 

Są to urządzenia bardzo praktyczne (mniejsze niż komputer czy laptop), intuicyjne w obsłudze, relatywnie tanie, bezpieczne (blokady /zabezpieczenia rodzicielskie) oraz mające aplikacje dedykowane specjalnie dla dzieci.

Jakimi kryteriami kierować się, wybierając tablet dla dziecka?

Jeśli myślimy o urządzeniu dla kilkulatka (3-8 lat), niewątpliwie ważnym kryterium będzie jego kolor i wytrzymałość. Atrakcyjny wygląd będzie tym, co przyciągnie malucha do korzystania i szybko mu się nie znudzi. Natomiast wytrzymałość obudowy (np. specjalne gumowe wstawki amortyzujące upadek, wodoodporność, wzmocnione szkło) sprawi, że urządzenie przetrwa w rękach nawet największego urwisa.

Innym, niezwykle ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie dziecka przed niebezpiecznymi treściami. Systemy instalowane w takich urządzeniach mają specjalne blokady i ograniczenia. Dotyczą one przede wszystkim ograniczenia instalowania nowych aplikacji, surfowania po internecie, czy przypadkowych płatności online. Często można spotkać także funkcję kontroli czasu – po upływie ustawionego wcześniej czasu, tablet blokuje się i aby móc dalej z niego korzystać, trzeba podać hasło.

Tablety często posiadają również funkcjonalność dwóch pulpitów (jeden dla dziecka a drugi – chroniony hasłem – dla rodziców). Dzięki tym rozwiązaniom, dziecko może korzystać z tabletu samodzielnie a nie tylko w obecności dorosłego.

Ważną specyfikacją jest uproszczony interfejs. Tradycyjne tablety posiadają stosunkowo małe ikonki a dziecko często obsługuje urządzenie, dotykając go całymi rączkami a nie palcami. Ważna jest więc wielkość poszczególnych elementów umieszczonych na pulpicie. 

Kolejnymi istotnymi parametrami są: ilość gotowych do użycia aplikacji, dostęp do darmowych gier czy programów edukacyjnych i nawigacja w języku polskim.

Tablet dla dzieci do samochodu

Nieocenionym walorem posiadania dedykowanego tabletu, jest jego rola podczas podróżowania samochodem. Można wtedy uruchomić maluchowi bajkę czy program do malowania/rysowania po ekranie, a samemu skoncentrować się na kierowaniu pojazdem.

Dziecko nie myśli wtedy, że często przez dłuższy czas jest przykute do fotelika, tylko koncentruje się na zabawie. 

Tablet dla dzieci – co kupić?

Niewątpliwie propozycją wartą rozważenia jest tablet Overmax EduTab 3. Urządzenie do nauki i zabawy. Dużo programów, gier i aplikacji. Gadżet zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci (m.in. encyklopedia czy nauka języka angielskiego).

Ciekawą opcją jest również NavRoad NEXO. Tablet został opracowany przez inżynierów NavRoad we współpracy ze specjalistami z TVP ABC. Posiada m.in. funkcję geolokalizacji dziecka czy bezpieczną przeglądarkę internetu – Best.

Kolejnym fajnym produktem jest Blow KidsTab 7. Tablet oparty na Androidzie z wytrzymałą obudową i za niewielką cenę. Zabawa, edukacja (m.in. książki elektroniczne) i multimedia w jednym.

Lenco KidzTab-74, to urządzenie charakteryzujące systemem operacyjnym Android™ 4.4 KitKat – dużo aplikacji w trybie dedykowanym najmłodszym. 4-rdzeniowy procesor.

Overmax FantasyTAB 2, to gadżet z rodziny Overmax. System operacyjny: Android 4.4 KitKat oraz standardowy 7-calowy ekran za rozsądną cenę.

Zobacz również artykuł, jak wybrać najlepszy telewizor do PS4.

Ocena
[Total: 3 Average: 4.7]